אבטחת מידע בארגון

ההתקדמות הטכנולוגית העמידה לרשותם של ארגונים ועסקים כלים יעילים המשפרים את התנהלותם. ואולם, הדבר נכון גם לגבי גורמים חיצוניים העושים בטכנולוגיה שימוש מזיק, ובהדרגה נעשים מתוחכמים ונועזים יותר. למרבה הצער, רבים מבין בעלי העסקים אינם מבינים את חשיבותה של אבטחת המידע, עד שהנזק כבר נגרם וקשה לתקנו. המדובר בפעולות זדוניות מסוגים שונים שפוגעות במערכות המחשוב ומובילות לחשיפת מידע עסקי רגיש או פרטים של לקוחות. ללא אבטחה הולמת עלול הארגון לסבול מהאטה וסרבול עד כדי עצירת התנהלות, מפגיעה כלכלית חמורה ומנזק למוניטין שהושג בעמל כפיים.

 

סכנות בתחום אבטחת המידע

כמי שעוסקים יותר מעשור בתחומי המחשוב ואבטחת המידע אנו מכירים היטב את הסיכונים הקיימים, ומודעים לכך שארגונים ועסקים מתקשים להתמודד עימם מפאת היעדר הבנה או יכולת. על מנת שתוכלו להבין במה דברים אמורים, מובאת בפניכם סקירה קצרה של 3 סכנות נפוצות הנשקפות למידע הקיים בארגונכם:

  • וירוסים – אלו הם קטעי קוד שבדרך כלל מגיעים למחשבי הארגון באמצעות אימיילים ותוכנות מסרים שונות. לעיתים יכולותיהם מסתכמות בהאטת או סרבול פעולות המחשוב, ובמקרים אחרים הם מובילים לפגיעה מהותית הכרוכה בהוצאות יקרות לשחזור מידע וניקוי.
  • חורים באבטחה – אפילו במערכות הפעלה ותוכנות מתקדמות קיימות נקודות תורפה שאותן מנצלים פורצים במטרה לפגוע במחשב, בתוכנה עצמה או ברשת הארגונית בכללותה. לעיתים מדובר בפריצות אקראיות ובמקרים אחרים בניסיונות מכוונים לגניבה של מידע ופרטים עסקיים רגישים.
  • רוגלות – אלו הן תוכנות שהתפרסמו בין היתר בשל הכינוי "סוס טרויאני", החודרות למחשבים ורשתות בעיקר לצורך איסוף מידע. לאחר שהתמקמה, התוכנה מתחילה לאסוף נתונים, כתובות, סיסמאות ופרטים שונים בהם ניתן לעשות שימוש, ולעיתים אף ניתן לבצע בעזרתן פעולות זדוניות מרחוק במערכת עצמה. אין ספק כי זליגתו של מידע רגיש עלולה לחבל בתוכניות העסקיות, כמו גם באמון שרוכשים הלקוחות כלפי העסק.

פתרונות אבטחה מתקדמים

חברתנו מספקת ליווי מקיף ונקודתי לעסקים הנזקקים לפתרונות אבטחה מניעתיים, ולהתמודדות עם מצבים קיימים. ביכולתנו לתת מענה לכל צורך אבטחתי של ארגונים בעזרת כלים רבים ומגוונים, עליהם נמנים בין היתר:

  • מודעות ומדיניות – העלאת המודעות בקרב מנהלים ועובדים לסכנות אבטחת המידע, וגיבוש נהלי עבודה בטוחים וברורים. לדוגמא, איסור על פתיחת מיילים וקבצים לא מוכרים, שימוש רק במחשבים מוגנים ברשת הארגונית והחלפת סיסמאות תקופתית.
  • תוכנות אנטי וירוס – התקנת התוכנות במחשבים ובשער הרשת הארגונית, עדכון תקופתי שלהן והנחיית העובדים לסריקה עצמאית במידת הצורך.
  • התקנת חומת אש – התאמה והתקנה של מוצרי חומת אש, אשר מטרתן היא לשמור על תקשורת בטוחה בין מחשבי הארגון לרשת האינטרנט. ההתאמה נעשית בהתאם לצרכים הספציפיים של בית העסק, החל במניעת חדירה של וירוסים, דרך סינון של תוכנות מסוימות, ועד לחסימה של גישה אלחוטית ודואר זבל.
  • רשת VPN – זוהי רשת פרטית לחיבור מוצפן בין מספר נקודות. באמצעותה ניתן להעביר מידע ולגשת לנתונים מכל מקום, ללא חשש לזליגתם וחשיפתם, ובכך לייעל את התנהלות העסק ולשמור על בטחון המידע.

מגוון אפשרויות נוספות

מלבד האמור לעיל, קיימים עוד גורמי סיכון רבים לאבטחת המידע, אך גם פתרונות הולמים. באמתחתנו סל נרחב של כלים מתקדמים אותם ניתן להתאים במדויק לצרכי העסק, יעדיו ותקציבו. זאת, החל בחסימה של אתרים מסוימים, ועד לגיבויי קבצים המאפשרים התנהלות תקינה גם בעת תקלות ופעילות זדונית. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו על מנת לקבל פרטים נוספים, ולשמוע על אפשרויות האבטחה המתאימות לצרכיכם.